لیست محصولات دامی > انسانی

ليدوكائين 2 درصد


نام تجاری: ليدوريتم
دسته داروئي: ضد آريتمي
شكل داروئي: محلول جهت انفوزیون در حجم 5 میلی لیتر
موارد مصرف: لیدوریتم در درمان نامنظمي حاد ضربانات بطني (آريتمي)، ناشي از انفاركتوس ميوكارد، مسموميت از ديژيتال، جراحي قلب يا سونداژ (كاتتريزاسيون) قلبي، به عنوان داروی انتخابی است. اين دارو معمولاً در مواقع اورژانس مورد استفاده قرار مي‌گيرد. همچنین می تواند جایگزین داروهای ضد آریتمی دیگر از جمله آمیودارون، پروکایین آمید و سوتالول باشد. برای درمان VPCS و PVCS که در اثر ایسکمی میوکارد یا اعمال جراحی قلبی یا کاتتر گذاری ایجاد شده است نیز استفاده می شود.

سيپروفلوكساسين 0.2 درصد


نام تجاری: اینفیو- لوكساسين
دسته داروئي: ضد باكتري (آنتي بيوتيك)
شکل دارویی: محلول جهت انفوزیون در حجم 100 میلی­لیتر
موارد مصرف: در درمان عفونتهاي ناشي از باكتريهاي گرم منفي (شامل سالمونلا، شيگلا، كمپيلوباكتر، نيسريا و پسودوموناس) مصرف مي‌شود. اين دارو داراي اثر متوسط بر عليه باكتريهاي گرم مثبت (شامل استرپتوكوكوس فكاليس) مي‌باشد. كاربرد اصلي دارو در درمان عفونتهاي تنفسي (به جز عفونت ناشي از استرپتوكوكوس پنومونيا)، عفونت­های مجاري ادراري، عفونتهاي دستگاه گوارش (از جمله تب تيفوئيد)، سوزاك و سپتي سمي ناشي از ميكروارگانيسم­هاي حساس مي‌باشد. به علت عدم وجود مقاومت متقاطع(cross resistance) با آنتي بيوتيك­های گروه پني سيلين، سفالوسپورين، آمينوگليكوزيدها، ماكروليدها و تتراسايكلين، ميتوان در مواقع بروز مقاومت به اين آنتي­بيوتيك ها استفاده كرد. همچنین در پروفیلاکسی­های پیش از جراحی می­توان استفاده کرد.

اندانسترون 32 میلی گرم در 50 میلی لیتر


نام تجاری:
دسته داروئي: ضد استفراغ ، آنتاگونیست گیرنده 5-HT3
شکل دارویی: محلول جهت انفوزیون در حجم 50 میلی­ لیتر
موارد مصرف: این دارو برای جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ ناشی از سمیت مولکولی به وجود آمده در طی شیمی درمانی و پرتو درمانی مصرف می­شود. همچنین این دارو برای جلوگیری و درمان حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل جراحی مصرف می­شود.

مانیتول 20 درصد


نام تجاری:
دسته داروئي: دیورتیک اسموتیک، ضدگلوکوم
شكل دارويي:محلول جهت انفوزیون در  حجم 500 میلی­ليتر
موارد مصرف: مانيتول براي پيشگيري و يا درمان كم ادراري در نارسايي حاد كليه، دردرمان خيز مغزي و افزايش فشار داخل جمجمه و فشار داخل چشم، تسريع دفع مواد سمي ادرار و جلوگيري از آسيب كليوي ناشي از آنها و همچنين براي پيشگيري از همولیز و افزايش هموگلوبين آزاد خون در طي عمل جراحي برداشتن پروستات از راه پيشابراه مصرف مي‌شود.

آیوپروماید 300 ، 370 میلی گرم ید در میلی لیتر


نام تجاری:
دسته داروئي: ماده حاجب غیره یونیزه

شكل ­داروئي: محلول جهت تزریق داخل رگی در حجم های 50 و 100 ميلي­ليتري
موارد مصرف: آیوپروماید تزریقی یک ماده حاجب یددار (Iodinated Contrast) است که در موارد تشخیصی زیر مورد استفاده قرار می گیرد:
روشهای داخل سرخرگی (آرتریوگرافی)
آیوپروماید mgI/mL300 برای آرتریوگرافی مغزی و محیطی(Cerebralarteriography and Peripheral arteriography) و آیوپروماید mg I/mL370 برای آرتریوگرافی کرونری و ونتریکولوگرافی بطن چپ، آنژیوگرافی احشایی و آئورتوگرافی (coronary arteriography and left ventriculography, visceral angiography, and aortography)
روشهای تزریق وریدی
آیوپروماید mgI/mL300 برای اوروگرافی ترشحی(ExcretoryUrography) و آیوپرومایدmgI/mL300 و370 برای توموگرافی کامپیوتری سر و بدن(CT) (ناحیه های داخل سینه­ای، شکمی و پشت صفاقی) برای ارزیابی ضایعات نئوپلاستیک و غیر نئوپلاستیک استفاده می­شود. سودمندی استفاده از ماده حاجب برای بررسی فضای پشت کره چشم و تومورهای بدخیم با درجه­ی کم یا نفوذی (Infiltrative) ثابت نشده است. 

فلوکونارول 2 میلی گرم در میلی لیتر


نام تجاری:
دسته داروئي: ضدقارچ آزولی
شكل داروئي: محلول جهت انفوزیون در حجم های 100 و 200 میلی لیتر
موارد مصرف:     
- درمان عفونتهای قارچی دهان، حلق و مری ناشی از کاندیدیاز
- درمان عفونت­های کاندیدیای مجاری ادرار، التهاب صفاق و عفونتهای کاندیدیای سیستمیک نظیر کاندیدیاز خونی، کاندیدیاز پراکنده و پنومونیا
- درمان مننژیت کریپتوکوکی
- فلوکونازول در پیشگیری از کاندیدیاز در بیمارانی که در آنها پیوند مغز استخوان صورت گرفته و تحت شیمی درمانی با اثرات سمی (Cytotoxic chemothrapy) و یا پرتودرمانی هستند، مصرف می­شود.

لووفلوکساسین 5 میلی گرم در میلی لیتر


نام تجاری:
دسته دارویی: آنتی بیوتیک
شکل دارویی: محلول جهت انفوزیون در حجم 100 میلی­لیتر
موارد مصرف: درمان عفونت های باکتریایی پوست، سینوس ها، کلیه، مثانه و پروستات
درمان بیماری های عفونی به علت برونشیت و پنومونی
درمان بیماری های سیاه زخم و طاعون

 

استامینوفن 10 میلی گرم در میلی لیتر


نام تجاری:
دسته ­داروئي: ضددرد و ضد­تب

شكل ­داروئي:  محلول جهت انفوزیون در حجم 100 میلی­ لیتر
موارد مصرف: استامینوفن در تسکین دردهای خفیف تا متوسط و بعنوان ضدتب بکار می­رود

 

آب سترون قابل تزریق


دسته داروئي: حلال
شکل داروئی: آب سترون برای تزریق در حجم های 5 و10 ميلي­ليتر
موارد مصرف: آب سترون قابل تزریق به عنوان رقیق کننده یا حلال برای تزریق های وریدی پس از اضافه کردن یک ماده حل شده مناسب و ایزوتونیک کردن محلول بکار می رود.

سدیم کلراید 0.9 درصد


نام تجاری:
دسته داروئي: شستشو دهنده
شکل داروئی: محلول جهت شستشو در حجم های 1000 و 3000 میلی ليتر
موارد مصرف: این محلول برای شستشوی حفرات بدن، بافتها یا زخمها، کاتتر قرار داده شده در میزراه، لوله­های درناژ در جراحی بکار می­روند. برای شستشوی وسایل و نمونه­های آزمایشگاهی و بطور کلی در مواردی که شستشو با محلول استریل و غیر تب­زا حاوی الکترولیت مجاز باشد، مصرف می­شود. همچنین این محلول برای رقیق کردن یا بعنوان حامل داروهایی که برای شستشو بکار می­روندیا سایرفرآورده­های دارویی مصرف می­شوند.